Понеділок, 14.10.2019, 14:44
Приветствую Вас Гість | RSS

Історія школи

Школа у селі Великий Черемель існує вже понад 60 років. Спочатку це були 3 початкові класи. Збиралися по черзі в когось з учнів. Учителі – місцеві жителі, хто знав грамоту,вмів читати. У 1968 році зусиллями батьків і влади було збудоване приміщення на 4 класні кімнати. Ініціатором цієї роботи була учителька Валентина Феодосіївна Нестеренко. Ця людина і очолила педколектив Черменської семирічки. Навчання проводилось у дві зміни. У класах було по 10-15 учнів. Згодом школа стала восьмирічною. Організована вечірня, де можна було здобути середню освіту.

Змінювалися часи, змінювалися керівники, вчительські кадри, учні, та незмінним центром культурно-освітнього життя в нашому селі була школа.
Із розвитком села збільшувалася наповнюваність класів.З 1980 року кількість учнів сягає 120 і більше. Були здобутки, досвід, розвиток та ось торкнулась села Чорнобильська трагедія. Люди почали переселятися. Школа ще існує, живе активним життям,але кількість учнів різко зменшується. На 2013-2014 навчальний рік їх тільки 24.

Тепер це загальноосвітня школа І-ІІ ступенів. Вона як і в минулі часи залишається єдиним культурно-освітнім осередком у селі.

Навчально-виховний процес у Великочеремельській загальноосвітній школі І-ІІ ступенів забезпечують 10 учителів, 1 з яких учитель І категорії,2 вчителі ІІ категорії, 5 спеціалістів, 2 бакалаври. Своє головне завдання педагогічний колектив вбачає у формуванні духовності учнів, їх всебічного розвитку і особливо самостійних навичок при вивченні основ наук, тому що більшість класів працюють за індивідуальним навчальним планом.

З метою забезпечення ефективності навчально-виховного процесу у школі проводяться різного роду заходи. Свою творчість, вподобання, вміння учні реалізовують як на уроках, так і в позаурочний час. Так 10 дітей відвідують гурток «Умілі руки», діє він тільки рік, але вже відбулася виставка дитячих робіт. Члени гуртка брали участь у районних конкурсах де отримали призові місця. Учні проходять курси користувача ЕОМ, відвідують спортивні секції. Особливо діти цікавляться історією свого села,записують звичаї,обряди,збирають фольклор.

Наш невеличкий педколектив спрямовує свої зусилля на те щоб виховати національно свідомих, всебічно розвинених, гідних громадян своєї Батьківщини.

«  Жовтень 2019  »